foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 29.11.2016 w Katolickim Centrum Kultury w Warszawie, odbyła się premiera nowej książki dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera". Wśród zgromadzonych był także nasz działacz kol. Krzysztof Bożek.

 

Podczas spotkania Wojciech Sumliński skupił swoją uwagę na służbach specjalnych działających pod patronatem byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, na sprzedajnych prokuratorach, na tych wszystkich ludziach na "wysokich stołkach" co mogliby, albo mają coś wspólnego z tragiczną śmiercią założyciela oraz pierwszego przewodniczącego partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej - Andrzeja Leppera.

 

Brak odcisków palców na sznurze, brak prądu, nie działający w tym czasie monitoring, a także to, że z rozpoczęciem śledztwa zwlekano aż trzy dni, nawet dla przeciętnie zainteresowanego tematem człowieka narzuca zbyt wiele wątpliwości co do prawdziwej przyczyny śmierci Andrzeja Leppera. Choć od tych tragicznych wydarzeń minęło już wiele lat do dziś nie mamy odpowiedzi na mnóstwo pytań. Czy kiedyś będzie nam dane poznać prawdę? To zależy tylko od obiektywnego przeprowadzenia śledztwa, na które jeszcze chyba długo przyjdzie nam poczekać. Wojciech Sumliński pisał swoja książkę w oparciu o informacje dostarczane mu przez znajomego z ABW. Zdarzenia tam opisane są z pogranicza tajemnicy służbowej. Autor jest przygotowany na to, że w każdej chwili może dostać wezwanie do prokuratury w celu złożenia wyjaśnień odnośnie wydarzeń przedstawionych w książce.

Wojciech Sumliński porusza swoją teorię w sposób odważny, bez lęku o konsekwencje jakie może to przynieść. Oficjalne śledztwo potwierdziło „rzekome” samobójstwo Andrzeja Leppera i zostało uznane za akt desperacki człowieka, który zmagał się z depresją, problemami finansowymi. Myślę, że warto przeczytać książkę i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

 

Absurdalna wersja o rzekomym samobójstwie obiega kraj i zakłóca zdrowy rozsądek. W efekcie rzekome samobójstwo byłego wicepremiera zostaje uznane za rozpaczliwy akt desperata, którego złamały trudy życia. Kto będzie rozpaczał po skompromitowanym polityku, któremu zniszczono reputację i na którym media od dawna miały używanie, choć sprawy były dęte? Tymczasem było i jest wielu zainteresowanych, by tej sprawy broń Boże nie ruszać, bo cisza wokół niej była i jest na rękę różnym środowiskom – z wielu powodów…”

 

 

Krzysztof Bożek

Dzielnica Podkarpacka OWP

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ludzie chcą kierować losami Polski, a nie mogą się zdobyć dla niej na tyle poświęcenia, żeby się czegoś nauczyć, żeby jej położenie zrozumieć, żeby głębiej zastanowić się nad wartością tego, co jej starają się narzucić. I później mówi się: "Ależ oni jak najlepiej chcieli."
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej