foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Opinia publiczna żyje tylko namiastką, a to co istotne nie może ujrzeć światła dziennego. Karmi się nas drobnostkami, a nikt nie informuje o pełnym triumfie wolności na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zaskakujące zjawisko miało tam miejsce chwilę przed obchodami 100-letniej rocznicy obrony polskiego miasta Lwowa przez młodzież w 1918 r.

Wydarzenie to musiało prawdopodobnie zostać przemilczane przez stronę ukraińską wskutek lęku przed głosem przeszłości, która upomina się o pamięć i wiarę, że ich poświęcenie miało sens.

Czyżby to same duchy wzbudziły się by ponownie walczyć ze swym wrogiem?

Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie... patrząc na fotografie, które pobudzają do refleksji. Na dowód tego wydarzenia zostały wykonane zdjęcia na których widnieje polska flaga z napisem EREXIT IN ANIMABUS MORTUORUM, co dosłownie oznacza "duchy się wzbudziły".

Nie trudno dostrzec, że Lwy są całkowicie odsłonięte. Nasuwa się tylko jedno pytanie - przez kogo? Albowiem sieć rozmieszczonych kamer nie zarejestrowała żadnych sprawców. Czyżby to Orlęta Lwowskie domagały się swym przebudzeniem o przypomnienie przeciwko komu i o co walczyły?

'Dzieci Kresów'

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wiadomo, władza leżała w dużej mierze w ich rękach po zajęciu Polski przez wojska sowieckie - w szczególności pewni Żydzi kierowali policją bezpieczeństwa. Otóż ta władza i ta policja jest odpowiedzialna za mord bardzo wielu spośród najlepszych Polaków. Polacy mają, moim zdaniem, znacznie większe prawo mówić o pogromie Polaków przez Żydów niż Żydzi o pogromach polskich.
o. Józef M. Bocheński profesor, filozof, intelektualista, na emigracji akcentował na łamach paryskiej "Kultury" (nr 7-8 z 1986r.)Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej