foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


27.01.2019r. w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, delegacja Obozu Wielkiej Polski wzięła udział w uroczystym marszu upamiętniającym to wydarzenie. Zbiórka odbyła się na stacji PKP Oświęcim, gdzie zebrała się grupa ok. 50 osób z flagami naszej Ojczyzny. Dość szybko przybyło parę osób z flagą Izraela oraz banerem „Stop faszyzmowi”, prowokując zebranych fałszywym oskarżaniem i nie szczędząc inwektyw. Być może dla nich, człowiek z flagą narodową Polski jest faszystą.

 

Służby porządkowe odsunęły krzykaczy na 30 metrów od nas, nie pozwalając się zbliżyć i zakłócić naszego spokojnego przemarszu. Przed samym obozem Auschwitz, marsz oficjalnie został rozwiązany. Po przemówieniach oraz odśpiewaniu Boże, coś Polskę, udaliśmy się w zadumie pod bramę obozu ze sloganem w języku niemieckim „Arbeit macht frei”. Niestety, niektórzy goście przybyli na tę uroczystość z Izraela wykazywali się nie tyle brakiem wychowania co butą graniczącą z groźbami, jak jeden z młodych Żydów krzyczący pod naszym adresem - „kill them all”. Powaga miejsca nakazywała zignorowanie takich zaczepek. Straż wewnętrzna obozu nakazała wszystkim uczestnikom naszego marszu zdjęcie pasków ze spodni, kobietom opróżniono torebki oraz zdjęcie wszelkich flag z drzewców. Po przekroczeniu bramy obozu, jako uczestnicy marszu cały czas byliśmy ze „swoimi” ochroniarzami z Mossadu, którzy nie spuszczali z nas oka, robiąc sobie, zapewne pamiątkowe, zdjęcia – choć bez pytania nas o zgodę.

Pod ścianą śmierci wszyscy zebrani oddali hołd pomordowanym, złożono symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalono znicze. Następnie przeszliśmy do bloku nr 15, gdzie znajduje się wystawa pt.: „Walka i martyrologia narodu polskiego w latach 1939-1945.” Wrażenie jest przytłaczające. Sam blok jest w kiepskim stanie. Ściany pokryte grzybem, odpadająca farba. Nie wolno tam złożyć zniczy, przynajmniej zebranym nie dano takiej możliwości. Regulamin muzeum KL Auschwitz zabrania wnoszenia flag narodowych na drzewcach z racji bezpieczeństwa. Jakież było nasze zdziwienie widząc grupkę Żydów z flagą Izraela na drzewcu. Widać są równi i równiejsi w Polsce.

Maciej /Lublin/

Komentarze obsługiwane przez CComment

Rola przywódców żydowskich w zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bez wątpenia najciemniejszym rozdziałem ich historii. W Amsterdamie i Warszawie, w Berlinie i Bukareszcie, naziści mogli polegać na żydowskich funkcjonariuszach, którzy sporządzali spisy osób i ich majątku, zbierali u deportowanych pieniądze na pokrycie kosztów deportacji i eksterminacji, pilnowali pozostawionych mieszkań, tworzyli siły policyjne by łapać Żydów i ładować ich do pociągów aż do smutnego końca... Powołani przez oskarżenie świadkowie potwierdzili znany już fakt, że to żydowskie komanda zatrudnione były bezpośrednio przy eksterminacji. Sonderkommanda pracowały przy komorach gazowych i krematoriach, wyrywały trupom złote zęby i obcinały włosy, wykopywały groby i później te same groby rozkopywały by zatrzeć ślady ludobójstwa. To żydowscy technicy zbudowali nieużywaną później komore gazową w Theresienstadt, gdzie żydowska autonomia była tak daleko posunRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej