foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Punktualnie o godz. 20. na Placu Solnym we Wrocławiu rozpoczął się Marsz ku czci walczących z komunistycznym reżimem o wolną i suwerenną Polskę. Do kilkuset zebranych przemawiał Jacek Międlar, przybliżając sylwetki kilku niezłomnych, którzy zapłacili najwyższą cenę za niegodzenie się z narzuconym, wrogim nam systemem. Urząd miejski we Wrocławiu z prezydentem miasta, dwoił się i troił byle marsz w ogóle się nie odbył.

Ostatecznie mogliśmy przemaszerować tylko pod pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. Po dotarciu pod pomnik i krótkich przemówieniach, wysłannik urzędu miejskiego nakazał policji ogłoszenie rozwiązania marszu. Zakomunikowano wszystkim zebranym, że mamy tylko 3 minuty na rozejście się, inaczej służby porządkowe użyją siły. Spisano kilkunastu uczestników. Oddziały prewencyjne policji, w pełnym stroju ochronnym tj. w kamizelkach, ochraniaczach, kaskach oraz z tarczami, wyposażone w pałki szturmowe oraz długą broń palną, otoczyły duży obszar wokół pomnika, systematycznie kordonem usuwając zebranych. Ostatecznym łupem policji został pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. Sytuacja była groteskowa. Z trudem dało się uwierzyć, iż niby żyjemy w wolnej Polsce, gdzie pochód ku czci bohaterów walczących za Ojczyznę jest otaczany i niemal pacyfikowany na zlecenie politykierów, jawnych antypolaków.

Obóz Wielkiej Polski będzie aktywnie przeciwstawiał się antypolonizmowi oraz próbom zakłamywania historii.

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Izraelska ekonomia jest w stanie rozkwitu. Izraelscy biznesmeni inwestują wszędzie na świecie. Izrael może poszczycić się niespotykanym sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. (...) Dla naszego małego kraju jak nasz to jest naprawdę zadziwiające. Widzę, że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę [pokazuje], że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, [mamy] własności prawie wszędzie.
Shimon Perez Konferencja ekonomiczna w Tel Awiwie. Cytat ukazał się m.in. w "Maariv" oraz "Yediot Aharonot"Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej