foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dzień 28 czerwca 2011r., to dzień szczególny dla wszystkich Narodowców. Minęło już dwa lata, jak uroczyście i tłumnie obchodziliśmy 90-tą rocznicę Traktatu Wersalskiego, gdy Polska znalazła się znowu na mapie Europy. Gdy czciliśmy pamięć dwóch wielkich Polaków - Ignacego Jana Paderewskiego, a przede wszystkim rzeczywistego szefa Polskiej delegacji - Romana Dmowskiego, których podpisy, na równi z szefami wielkich mocarstw, znalazły się wśród sygnatariuszy Traktatu.

Czytaj więcej...

Dnia 25 maja 2011 roku w Warszawie pod ścianą więzienia na ul. Rakowieckiej odbyła się uroczystość upamiętnienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. Zamordowany przez komunistów 25 maja 1948 roku, w tym więzieniu, w sposób nazistowski, tj. strzałem w tył głowy. Zebrani odmówili modlitwę w intencji zamordowanego. Składano kwiaty pod tablicą upamiętniającą pomordowanych za murami więzienia przez antypolski aparat komunistyczny. W minucie wykonania wyroku śmierci, zebrani oddali hołd i cześć bohaterowi. 

Czytaj więcej...

Dnia 6 marca 2011r. w warszawskim Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu na zaproszenie Gabriela Janowskiego, działacze OWP uczestniczyli jako obserwatorzy w Krajowym Zgromadzeniu -  Przymierza dla Polski. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk patriotycznych i narodowych, którym los Polski nie jest obojętny, a jak mawia jeden z liderów OWP, kol. Marcin Markowski, jednoczy ich wspólny program – Ojczyzna.

Czytaj więcej...

Dnia 15 czerwca 2011r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyła się prezentacja reprintu książki "Generał Rozwadowski". W programie konferencji znalazły się referaty dra Mariusza Patelskiego (Uniwersytet Opolski), Piotra Rozwadowskiego (Stowarzyszenie Rodziny Jordan-Rozwadowskich) oraz Jana Engelgarda (Muzeum Niepodległości w Warszawie). Na konferencję przybyli działacze OWP.

Czytaj więcej...

Współpracujący ze Stowarzyszeniem Obóz Wielkiej Polski białoruski magnat Aleksander hr. Pruszyński wydał nową książkę. Pan A.Pruszyński uczestniczy w naszych akcjach, był takze pod Żydowskim Instytutem Historycznym, gdzie został bezkarnie zaatakowany przez przebywające tam agresywne żydowstwo. 26 czerwca 2009 roku - pod siedzibą ŻIH - p.Aleksander hrabia Pruszyński atakowany przez Alinę Całą i jej towarzyszy (płaszcz został rozerwany).

Czytaj więcej...

Dnia 29 grudnia 2011 r. w Wałbrzychu Zarząd OWP Oddziału Wałbrzyskiego wręczył Honorowe Członkostwo OWP nadane przez Zarząd Krajowy OWP Stanisławowi Bulzie Prezesowi Stronnictwa Narodowego Okręgu Dolny Śląsk za wybitną prace formacyjną Ruchu Narodowego.
Prezes Stronnictwa Narodowego Stanisław Bulza jako ideolog, publicysta i działacz udowodnił wielokrotnie że kieruje się dobrem Ruchu Narodowego za co wielokrotnie był doceniany przez Seniorów SN. Dziś My działacze OWP dziękujemy za tą pracę i poświęcenie.

Po rozprawie w Sądzie Okręgowym odbyła się konferencja na którą przybyły osoby reprezentujące Obóz Wielkiej Polski z różnych miast Polski, a także zaproszeni goście: Marek Pilaszek – prezes Zarządu „Szczerbiec” im. gen. Wiktora Thommée, Ludwik Wasiak – Stronnictwo Narodowe, Kazimierz Świtoń – Ruch Obrony Krzyża w Polsce, dr hab. Eugeniusz Malinowski – przewodniczący Komisji Rewizyjnej OWP.

Czytaj więcej...

Dnia 16 grudnia 2011r. w Sądzie Okręgowym przy al. Solidarności, odbyła się kolejna rozprawa założona przez p. Jana Kobylańskiego, przeciwko 19. oszczercom. Oskarżeni nie stawili się osobiście. Reprezentowali ich adwokaci. Wyjątkiem był p. Jarosław Gugała, dziennikarz Polsatu, który przybył do sądu. Przewodniczył sędzia Robert Żak. Obecna była również telewizja Polsat, lecz przewodniczący składu sędziowskiego nie wyraził zgody, na zarejestrowanie odczytu wyroku.

Czytaj więcej...

Status polskiej własności na terenie ziem odzyskanych dla władz PRL i Rzeczpospolitej Polskiej  do dzisiaj jest przedmiotem tabu. Dyplomacja niemiecka była i jest tak skuteczna, iż w okresie zimnej wojny potrafiła wymóc na otoczeniu Nikity Chruszczowa by w tym zakresie wywierał presję na władze PRL. Wprawdzie Władysław Gomułka sprzeciwiał się tym naciskom ale następne  elity państwa, pamiętające rok 1968, zdominowane przez żydowską mniejszość,  usunęły polską politykę narodową w cień.

Czytaj więcej...

W niedzielę 11 grudnia 2011 roku odbyła się w Łodzi manifestacja antykomunistyczna. Organizatorzy wybrali niedzielę 11 grudnia celem spokojnego i lepszego dojazdu środowisk narodowych do Łodzi. Jak co roku stawiła się także delegacja Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej...

...smutny tym bardziej, że w ten dzień obchodzimy wyjątkowo "niesymatyczną" rocznicę "Układu z Dorothenstrasse" - to fakt nie tylko zapomniany, ale wielu chce, aby ta rocznica już nigdy nie była przypominana - a jednak są ludzie - w ich gronie i członkowie Obozu Wielkiej Polski, którzy co roku nie dają zapomnieć o tym haniebnym traktacie...

Czytaj więcej...

W nawiązaniu do wizyty sekretarza generalnego słowackiego Slovenské Hnutie Obrody (SHO) kol. Marka Rusyniaka w Warszawie (12.11.2011r.) mamy przyjemność poinformować, iż przygotowano treść wspólnego porozumienia polsko-słowackiego, które zostanie podpisane w najbliższym czasie na kolejnym spotkaniu roboczym. Kolega Marek Rusyniak (SHO) i kolega Dawid Berezicki (OWP) wspólnie omówili zasady współpracy pomiędzy naszymi organizacjami. 

Czytaj więcej...

Wobec konieczności wspierania procesu integracji działaczy organizacji narodowych wszystkich państw słowiańskich dnia 12 listopada b.r., Obóz Wielkiej Polski zorganizował w trybie pilnym już drugą w tym roku konferencję w stolicy. Pomimo, że organizacji nie planowano w ostatniej chwili udało nam się zgromadzić wielu interesujących gości o narodowych i pro słowiańskich poglądach.

Czytaj więcej...

Jak się okazuje sprawa serbska ma w Polsce wielu przeciwników. Okazuje się bowiem, iż firma odpowiedzialna za druk i wysyłkę ulotek w ciągu trzech dni (do tej pory wywiązywała się idealnie ze składanych zamówień) nagle zamówienia nie realizuje w terminie niemal tygodnia. Dowiadujemy się również, iż środowiska, które powszechnie uważają się niemal za jedynych obrońców sprawy serbskiej w Polsce wcale nie zamierzają popierać manifestacji w obronie serbskiego Kosowa.

Czytaj więcej...

Po oficjalnych obchodach nad Grobem Nieznanego Żołnierza, przeszliśmy na Plac Konstytucji, skąd miał wyruszyć tegoroczny Marsz Niepodległości. Przechodząc w dużej grupie ulicami Warszawy, mijaliśmy nadzwyczajne siły policyjne. Sądziliśmy wtedy, iż jest to aż nad wyrost. Dopiero późniejsze zajścia pokazały potrzebę ściągnięcia posiłków służb mundurowych. Na placu zbiórki był już wielotysięczny tłum z biało-czerwonymi flagami, który systematycznie rósł w siłę. Każdy z nas dostał od organizatorów nalepkę na kurtkę "Polska walcząca" oraz zatwierdzono nasze transparenty oraz flagi - państwowe i organizacyjne. Około godziny 14.20 wszyscy zebrani usłyszeliśmy strzały w oddalonym skrzyżowaniu. Wszyscy na placu których widzieliśmy, stali spokojnie, czekając na godzinę 15.00. Dopiero z relacji medialnych wieczorem dowiedzieliśmy się co było powodem reakcji policji.

Czytaj więcej...

Dnia 11 listopada 2011r. Działacze Obozu Wielkiej Polski oraz zaproszone przez nas delegacje ze słowackiej organizacji Slovenské Hnutie Obrody (SHO) oraz serbskiej SNP 1389 zaznaczyli swą obecność podczas państwowych uroczystości nad Grobem Nieznanego Żołnierza. Zebrani na placu rodacy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się naszym transparentom oraz flagom naszych zagranicznych gości.

Czytaj więcej...

Obóz Wielkiej Polski uczestniczący dnia 11.11.2011r. w uroczystości poświęconej odrodzeniu niepodległego państwa Polskiego i roli Romana Dmowskiego w tym procesie, potępia destrukcyjne działania obecnych władz państwowych, niedopuszczających do pokojowego przeprowadzenia manifestacji. Zawezwanie do Warszawy na narodowe uroczystości niemieckich środowisk gejowskich i anarchistycznych celem zakłócenia pokojowych obchodów powstania Państwa Polskiego jest sprzeczne z polskim interesem narodowym.

Czytaj więcej...

Dnia 28 października 2011r. w Sądzie przy Al. Solidarności odbyła się kolejna rozprawa założona przez Pana Jana Kobylańskiego przeciwko 19. oszczercom. Przewodniczył sędzia Robert Żak. Oskarżeni nie stawili się osobiście, lecz byli reprezentowani przez swoich adwokatów lub aplikantów adwokackich. To właśnie oni, a raczej one, bo mam na myśli tutaj dwie panie, które swoim „podlotkowym” śmiechem na sali sprawiają wrażenie jakby ta rozprawa była nic nieznacząca. A przecież tutaj chodzi o dobre imię człowieka. Nie ważne, że są przeciwko. Każdemu należy się szacunek. Nawet nieobecnym.

Czytaj więcej...

Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim Żyd. W którym tylko kraju osiedlili się Żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii i podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych narodów, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. Zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewali