foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

Jak co roku w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” działacze Obozu Wielkiej Polski oddali cześć poległym. Przed pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego 1945-1956 złożono biało-czerwone kwiaty i odmówiono modlitwę za dusze Niezłomnych. Zapalono także znicze przy Pomniku Ofiar Stalinizmu oraz przy pomniku ku czci Witolda Pileckiego.

Obowiązkiem naszego i przyszłych pokoleń jest pamięć o bohaterach podziemia antykomunistycznego. W obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego i prawa do samostanowienia, z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji oraz narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Za wierność swym ideałom często płacili cenę najwyższą – cenę swojego życia. Tym, którym udało się przeżyć, byli piętnowani jako „bandyci” i „faszyści”. Jakże podobnym językiem dzisiaj mówią lewackie i anarchistyczne środowiska...

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ten tylko może w polityce coś zrobić, kto nie boi się zwalczać przeszkód stojących mu na drodze. Smutna i godna politowania jest rola tych, którzy mówią: chciałem dobrze, ale mi nie pozwolili. Chcąc zrobić coś dla Polski, trzeba iść z jednymi rodakami przeciw innym. Tylko trzeba mieć mocną wiarę w swój cel i w prowadzącą do niego drogę, i nie wahać się w walce o tę swoją wiarę.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej