foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 1. marca 2024 r. przed Bazyliką kościoła garnizonowego św. Elżbiety zaczęły pojawiać się grupy młodzieży z polskimi flagami oraz starsi ludzie z opaskami biało-czerwonymi. Trwały przygotowania do Marszu ku czci Żołnierzy Wyklętych przez komunistów, Niezłomnych bohaterów polskich. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w Bazylice o godzinie 18.00. Po mszy św., marsz na czele z rekonstruktorami w strojach z epoki, wyruszył głównymi ulicami miasta.


Całą drogę, każdym krokiem, każdym wyrwanym z piersi słowem setki rodaków wołały - Pamiętamy! Tu jest Polska, my jesteśmy gospodarzami! Wy dla nas bohaterami!

Skandowane hasła odbijały się głośnym echem od kamienic i brukowanych ulic.

Byliście ziarnem z którego my, Polacy! Precz więc z czerwoną zarazą! Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę! Działacze Peowskie - pieski stalinowskie! Narodowe Siły Zbrojne NSZ! Armia Krajowa niezwyciężona! Precz z Unią Europejską! Biało-czerwone barwy niezwyciężone! Armio Wyklęta - Wrocław o was pamięta!

 

Wśród tych haseł setki razy powtarzane wykrzyczane z głębi duszy, z całą mocą Inka! Pilecki! Bury! Ogień! Zapora! i wielu, wielu innych, nazwanych po imieniu, wezwanych do apelu.

W Marszu, organizowanym wspólnie, szły organizacje narodowe, Kibice Śląska Wrocław, Obóz Wielkiej Polski, Grupa Rekonstrukcji Historycznej. Wrocławianie stawili się licznie, wiele było przyjezdnych osób.
Niestety, nie mieliśmy okazji zobaczyć ukończonego Pomnika Żołnierzy Wyklętych na ul. Dyrekcyjnej, bowiem jego prace zostały wstrzymane mimo, że magistrat z Prezydentem Miasta J. Sutrykiem obiecali jego odsłonięcie na 01. marca 2024 r. Cóż, jak zwykle brak funduszy...
Chyba Polaków nie dziwi, że nagle zabrakło ich tuż przed odsłonięciem Pomnika i przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Pamięć o tych najbardziej wyklętych żołnierzach powstania antykomunistycznego, wciąż jest wyklęta, niewygodna dla poniektórych będących krewnymi tych przywiezionych ze wschodu na tankach...Ale ziarno już wydało plon.

Tuż po marszu, przy owym niedokończonym pomniku, wymownym symbolem dzisiejszych czasów - nie rozliczonych zbrodni komunistycznych, odśpiewaliśmy Rotę oraz Hymn. Zapłonęły race, a wysoko uniesione dumne biało-czerwone flagi łomotały na wietrze.

Byliśmy, jesteśmy, będziemy!

Odzyska ziemię dziadów wnuk! Tak nam dopomóż Bóg!

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim Żyd. W którym tylko kraju osiedlili się Żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii i podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych narodów, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. Zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej