foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W związku z przypadającą 15. sierpnia 2024 r. 104. rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku, nazwanej w wyniku polskiej pokory "Cudem nad Wisłą" narodowe i słowianofilskie stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski składa należny hołd i ogromną wdzięczność bohaterom Bitwy Warszawskiej - architektom i wykonawcom tego wielkiego polskiego zwycięstwa, które uchroniło nie tylko Polskę, ale i część Europy środkowo-wschodniej przed zalewem bolszewizmu i wschodnią cywilizacją turańską.

 

Ubolewamy nad faktycznym brakiem zainteresowania rządzących rocznicą tego wspaniałego polskiego tryumfu oraz braku godnego zorganizowania obchodów i upamiętnienia naszych bohaterów. Zamiast tego Platforma Obywatelska, tak jak zresztą wcześniej Prawo i Sprawiedliwość, propaguje zgubny i szkodliwy dla polskiej tożsamości narodowej kult klęsk, powielając tragiczne oraz beznadziejne rządy sanacyjnych nieudaczników. Wyrażamy najgłębszą wdzięczność wszystkim żołnierzom, często nieletnim harcerzom, ochotnikom, za poświęcenie, prawdziwe umiłowanie Ojczyzny i heroiczną obronę świeżo odzyskanej niepodległości.

Narodowi polskiemu wszystkich stanów i grup społecznych dziękujemy za gorące modlitwy w intencji zagrożonej Ojczyzny oraz okazane wszelkie formy ofiarności, poświęcenia, pomocy i zaangażowania. Z ogromną wdzięcznością wspominamy oficerów zaprawionych w bojach okresu wielkiej wojny, którzy świetnie dowodzili działaniami w obronie polskości i odbudowującej się z mozołem polskiej państwowości.

Nisko chylimy czoła przed głównymi dowódcami liniowymi - generałami: Józefem Hallerem, Władysławem Sikorskim i Franciszkiem Latinikiem, którzy odegrali kluczową rolę w ostatecznym zwycięstwie nad śmiertelnym wrogiem. Z wielkim szacunkiem wspominamy naczelnego dowódcę i autora planu bitwy - znakomitego generała broni Tadeusza Jordan Rozwadowskiego, szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego, a od chwili złożenia rezygnacji z funkcji Wodza Naczelnego (to jest 12. sierpnia 1920 roku) przez Józefa Piłsudskiego, faktycznego Naczelnego Wodza, bezpośrednio kierującego przebiegiem bitwy, biorącego pełną odpowiedzialność za jej przebieg, dowodzenie i końcowe rozstrzygnięcie.

Ubolewamy, iż w stołecznym mieście Warszawie, po ponad 100 latach od tego wydarzenia wciąż brak jest politycznej woli do upamiętnienia tak wybitnego żołnierza Rzeczypospolitej - zwycięskiego generała – należnym pomnikiem.

Bardzo niskie ukłony składamy wiernemu narodowi węgierskiemu za przekazaną Polakom ogromną pomoc militarną - i to w chwili, gdy na froncie polscy żołnierze dysponowali kilkunastoma nabojami. Z wdzięcznością pamiętamy również o pomagających nam francuskich dowódcach z generałem Maximem Weygandem na czele - naszych największych na zachodzie Europy w tamtym czasie przyjaciołach i sojusznikach (wśród nich był młody major Charles de Gaulle).

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni ówczesnemu premierowi Polskiego Stronnictwa Ludowego "Piast" Wincentemu Witosowi, który od chwili przyjęcia od szkodnika i dyletanta Józefa Piłsudskiego rezygnacji z funkcji Naczelnika Państwa, sam faktycznie tę funkcję pełnił i gorliwie lud mobilizował do walki. Wyraźne podziękowania należą się również uczciwym i rzetelnym historykom, którzy zgodnie z prawdą historyczną, a nie budowaną sztucznie legendą samozwańczego marszałka, ukazują prawdziwe znaczenie tej wiktorii oraz jej autentycznych autorów.

Naszej Królowej i Hetmance - Najświętszej Maryi Pannie, z całego serca dziękujemy za wysłuchanie modlitw narodu polskiego i wstawiennictwo u Pana Boga, w dniu Jej Wniebowzięcia. Specjalne podziękowania kierujemy także do najbardziej propolskiego stronnictwa ideowo-politycznego w dziejach Polski a mianowicie działaczom Narodowej Demokracji na czele z genialnym mężem stanu Romanem Dmowskim. Endecja dla dzieła odbudowy niepodległego państwa polskiego oddała wielkie zasługi. Polski obóz narodowy w dyplomatyczny sposób - racjonalny, mądry, konsekwentny i wytrwały budował siłę oddziaływania polskiego przedstawicielstwa politycznego (Komitet Narodowy Polski) wśród państw sojuszniczych oraz sprzymierzonych. Była to praca roztropna, cicha i merytoryczna - mało spektakularna dla ogółu społeczeństwa polskiego ale skuteczniejsza i bardziej trwalsza niż jakikolwiek "czyn zbrojny" Legionów Piłsudskiego. Swoje nadzieje polityczne wiązał Piłsudski z Niemcami, a więc po pierwsze tymi, którzy przegrali I Wojnę Światową a po drugie tymi, którzy byli największymi i najbardziej zaciekłymi wrogami autentycznej polskiej niepodległości. Najważniejsze charakterystyczne cechy obozu narodowego i wszechpolskiego to: geopolityczne rozeznanie, mądrość i duże doświadczenie polityczne, autentyczny realizm polityczny i pragmatyzm, umiejętność analitycznego myślenia, determinacja i upór w zmierzaniu do celu, wyraźna sprawczość polityczna i siła przebicia własnej logicznej argumentacji, wiara we własne siły, gruntownie przemyślany program polityczny dla każdego z trzech zaborów oraz głęboki polski patriotyzm.

Tamto wielkie polskie zwycięstwo militarne, odniesione niespełna dwa lata po odzyskaniu niepodległości i suwerennego bytu państwowego, w zaledwie rok po powrocie na mapę Europy pokazuje siłę, moc i zdolności organizacyjne narodu polskiego, gdy tylko jest zdyscyplinowany i wie czego chce. Późniejsze, jakże bolesne losy II Rzeczpospolitej (haniebny zamach zbrojny Piłsudskiego w maju 1926 roku poważnie osłabiający państwo polskie oraz wybuch II Wojny Światowej we wrześniu 1939 roku i zagłada naszego słabego kraju, a co za tym idzie eksterminacja biologiczna jego elit politycznych), ale i współczesne losy Polski dobitnie świadczą, że pycha, rażące kłamstwo historyczne, iluzoryczność i fikcyjność wiary oraz jej instrumentalne traktowanie i kult wodza prosto z azjatyckich stepów źle służą polskiej wspólnocie narodowej. Wszak wiadomo, że fałszywa historia jest matką zakłamanej i źle prowadzonej polityki historycznej. Nie można bowiem budować przyszłości Polski na fundamencie kłamstwa, w oparciu o obce wzory cywilizacyjne, które 104. lata temu zostały przez naszych przodków kategorycznie odrzucone.

Zarząd Główny

Obozu Wielkiej Polski

Wrocław, 10. sierpnia 2024 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Unia Europejska coraz bardziej upodabnia się do ZSRR, powolna centralizacja władzy, ograniczanie kompetencji rządów narodowych, nawet iście sowiecka korupcja!
Władimir Bukowski rosyjki dysydent z czasów ZSRR



Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej