foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W 38. rocznicę wybuchu stanu wojennego, we Wrocławiu 13 grudnia 2019r. o godz. 18.30 spod Pomnika Ofiar Katynia wyruszył Marsz Antykomuny, na którym nie mogło zabraknąć dolnośląskiego oddziału Obozu Wielkiej Polski. Pomimo porannego zatrzymania przez ABW organizatora marszu – Jacka Międlara i jego współpracownika R. Piskorskiego pochód odbył się zgodnie z planem. Oficjalnym powodem aresztowania była tzw. mowa nienawiści oraz posiadanie broni. Zabroniono eksponowania przygotowanego transparentu ze słowami Rafała Gan-Ganowicza, Polaka na emigracji politycznej walczącego z komunizmem w rejonach Afryki - „z komunistami się nie dyskutuje, do komunistów się strzela.”

W trakcie przemarszu skandowano hasła „Norymberga dla komuny!” „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!” „Precz z komuną!”. Marsz zakończył się okolicznościowymi przemówieniami ze smutnym odniesieniem do czasów współczesnych – brutalnych wydarzeń z Wrocławia 11 listopada 2019r. oraz nierozliczonymi zbrodniami komunistów w Polsce.

Siły „milicyjne” były jak zwykle niewspółmiernie wysokie co do uczestników marszu, oddających hołd ofiarom i represjonowanym w czasie Stanu Wojennego. Przy Pomniku Ofiar Stalinizmu odnosiło się wrażenie, iż uzbrojone po zęby oddziały prewencyjne tylko czekają na znak z magistratu od mającego zarzuty stawiane przez prokuraturę, miłościwie nam panującego na włościach „własnego” folwarku J. Sutryka. Być może nie w smak był udział organizatorów w pochodzie, którzy po kilku godzinach zostali wypuszczeni po interwencji w sejmie posła G. Brauna. Dziwne że w związku z tym wydarzeniem jeszcze nie wyją kojoty czerwonej zarazy.

Dominik Harpia

Komentarze obsługiwane przez CComment

Niepodległość nie dlatego mamy, że ktoś powiedział głośno, iż jej chce, jeno dlatego że byli ludzie zmierzający planowo do jej odzyskania, orientujący się mniej więcej w warunkach do tego niezbędnych i umiejący te warunki dla postawionego sobie celu wykorzystać.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej