foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Przed nami kolejna rocznica Powstania Warszawskiego, a za chwilę rocznica wybuchu II Wojny Światowej... Tych i podobnych rocznic w naszej historii wiele. Chyba żaden naród nie ma przeszłości tak naznaczonej krwią bohaterską, bezgraniczną odwagą i taką ponad wszystko miłością do Ojczyzny. Przykre tylko, że w dzisiejszych czasach ta nasza historia staje się tematem obcym, wstydliwym, niepotrzebnym i przede wszystkim zakłamanym. Europa, a za nią cały świat usiłują po swojemu interpretować naszą polską historię, obrzucając ją błotem i pomyjami. A niedokształcone, w zasadzie obojętne na prawdę i pamięć młode pokolenie, łyka kłamstwa lub przechodzi wobec nich obojętnie.

Dlaczego świat zakłamuje naszą historię, dlaczego utajnia, bądź perfidnie zmienia fakty? Naród, który zawsze był gotowy do walki za tzw. "wolność naszą i waszą", bronił Europy przed bolszewizmem i nazizmem na wszystkich frontach jest dziś poniewierany. Dlaczego jesteśmy solą w oku Europy? Nie mieliśmy Vidkuna Quislinga, za to mieliśmy najlepiej zorganizowane Polskie Państwo Podziemne skutecznie walczące z okupantem. Polacy nie pchali się rekami i nogami do SS Galizien ani nie zasilali szeregów litewskich batalionów policyjnych, których głównym zadaniem było masowe mordowanie miedzy innymi Żydów i Polaków. To nie u nas był Jozef Tiso, Gwardia Hlinki i Krzyżostrzałowcy ani chorwaccy ustasze... Podczas gdy policja Vichy pakowała Żydów do transportów śmierci, my mieliśmy Żegotę. Tylko w Polsce groziła kara śmierci za jakąkolwiek pomoc Żydom, a mimo to Polacy stawiali na szali życie swoje i swojej rodziny by ocalić tych, którzy nie mieli prawa żyć - według rozporządzeń III Rzeszy. To Polacy byli zdradzani przez aliantów a mimo to od początku do końca II Wojny Światowej walczyli i oddawali życie za Was Anglicy, Francuzi, Belgowie, Holendrzy, Włosi... a po wojnie stali się zbędnym balastem, który mógł co najwyżej czyścic srebra w angielskich hotelach. Ci, którzy posłali swych najlepszych synów do walki z faszyzmem, po wojnie za "faszyzm" mieli wyrywane paznokcie, miażdżone stopy i odbite nerki... mordowani, zakopywani pod płotem. Za Polski Honor, Za Odwagę i Męstwo, za Umiłowanie Ojczyzny! Nasza historia nie była Europo jak Twoja... czy to tak cię uwiera i boli? Polacy nie stali za linią Maginota z bronią opartą o płot... I Ty Europo o tym wiesz... wiedz też, że jesteśmy dumnym narodem i nigdy nie pozwolimy na fałszowanie naszej historii, na kłamstwa... póki my żyjemy... Nasza pamięć, szacunek i hołd dla tych, których ostatecznie po raz już wtóry zdradziłaś Europo w sierpniu 1944 r.

Chwała Bohaterom, Cześć Powstańcom Warszawskim, Chwała Wielkiej Polsce!

Aneta Sala

 

 
 

Komentarze obsługiwane przez CComment

my krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność, a nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku, gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce. Przestrzegam was, panowie, że jeżeli na wszelkie czasy nie usuniecie Żydów z waszego kraju, dzieci i potomkowie wasi przeklinać was w grobie będą! Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję.
Benjamin Franklin Wynalazca, uznawany za jednego z pięciu "ojców założycieli" USA, współautor Deklaracji Niepodległości i konstytucji tego kraju. Oryginał (1789) znajduje się w Benjamin Franklin Institute w Filadelfii


Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej