foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 30 czerwca 2007r. w sobotę, miało miejsce spotkanie Przewodniczącego Obozu Wielkiej Polski, kol. Dawida Berezickiego z delegacją Ligi Obrony Suwerenności na czele z kol. Arkadiuszem Kobierzyńskim.
Ponadto w sobotę i niedzielę, tj. 30 czerwca i 1 lipca, kol. Bohdan Poręba uczestniczył w Światowym Kongresie Kresowian w Częstochowie (na Jasnej Górze), jako przedstawiciel OWP, gdzie przemawiał w imieniu naszej organizacji.
W związku z rozwojem naszego stowarzyszenia, powołano nowego pełnomocnika, w ostatnim brakującym województwie Podlaskim.
Witamy w naszym gronie kol. Pawła Przyborowskiego z Łomży 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
Donald Tusk miesięcznik ZNAK nr.11-12, 1987r.