foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 28 czerwca 2007r. pod pomnikiem Romana Dmowskiego, trwały od godziny 17 uroczystości upamiętnienia 88. rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Przemawiali kolejno: kol. P. Górny, mec. M. Barański, dr J. Kossecki, S. Zakrzewski, E. Sendecki. W imieniu Obozu Wielkiej Polski przemawiał kol. B. Poręba, który zaczął od modlitwy o Wielką Polskę Adama Doboszyńskiego (OWP), po czym odczytał wiersz Lusi Ogińskiej pt. "Ślubowanie", zaraz po tym wygłosił przemówienie okolicznościowe, gdzie poruszył zagadnienia: Traktatu  Wersalskiego, działań zbrojnych Armii gen. Hallera oraz temat utworzenia Polskiego Komitetu Narodowego oraz roli Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego.

 

Uroczystość odbywała się pod okiem policji. W trakcie przemówień miał miejsce incydent, kiedy zatrzymał się motocyklista krzycząc "faszyści" - cóż, najwyraźniej był to miłośnik wagarów na lekcjach historii, bowiem inteligencją i wiedzą nie błysnął.
Na zakończenie kol. Przemysław Górny i Marian Barański, zaintonowali Hymn OWP.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi Żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.
Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów