foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Jak się okazuje sprawa serbska ma w Polsce wielu przeciwników. Okazuje się bowiem, iż firma odpowiedzialna za druk i wysyłkę ulotek w ciągu trzech dni (do tej pory wywiązywała się idealnie ze składanych zamówień) nagle zamówienia nie realizuje w terminie niemal tygodnia. Dowiadujemy się również, iż środowiska, które powszechnie uważają się niemal za jedynych obrońców sprawy serbskiej w Polsce wcale nie zamierzają popierać manifestacji w obronie serbskiego Kosowa.


       W związku z w/w okolicznościami mają miejsce kolejne ciekawe incydenty, które zmuszają nas do rezygnacji z planowanej akcji. Służbom musimy w tym wypadku pogratulować skuteczności i wszechstronności działań oraz przede wszystkim znakomitych kontaktów. Niestety, jednak nie daliśmy agenturze oka zmrużyć. 

      Ponieważ Obóz Wielkiej Polski nigdy "białej flagi" wywieszać nie zamierza, toteż postanowiliśmy wykorzystać wcześniej zarezerwowany czas pod Pałacem Namiestnikowskim na publiczne omówienie zaistniałej sytuacji.
     Głównym naszym zadaniem pozostało jednakże ustosunkowanie się do zajść związanych z Marszem Niepodległości. Publicznie zaprezentowaliśmy więc oświadczenie Obozu Wielkiej Polski w tej sprawie, które odczytał nowy rzecznik prasowy OWP kol. Antoni Wojnarowicz.

     Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność. W szczególności podziękowania należą się sekretarzowi generalnemu Slovenske Hnutie Obrody (SHO) kol. Markowi Rusyniakowi i przewodniczącemu Związku Słowiańskiego (ZS) kol. Włodzimierzowi Rynkowskiemu.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Tylko nikczemne i złośliwe indywidua lub absolutni głupcy mogą porównywać nacjonalizm polski z charakterystycznym nacjonalizmem niemieckim lub czarnosecinnym rosyjskim. Nacjonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami, nie smagał dzieci w szkołach, nie stawiał pomników katom. Zrodził się z bólu, największej tragedii dziejowej. Przelewał krew na rodzinych i na wszystkich innych polach bitew, gdzie tylko chodziło o wolność. (...) Wypisał na swych chorągwiach najszczytniejsze hasła miłości, tolerancji, oswobodzenia ludu, oświaty, postępu.
Henryk Sienkiewicz List Polaka do ministra rosyjskiego