foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W dniu 22 września 2012r., w sali konferencyjnej Polskiego Związku Katolicko –Społecznego (PZKS) w Warszawie, odbyło się spotkanie, którego motywem przewodnim była obecna sytuacja w polskiej kinematografii. Zebranie zorganizował Kol. Jędrzej Dmowski, jeden z liderów Ruchu Ludowo-Narodowego (RL-N) , a zarazem znany publicysta. Głównym prelegentem był Kol. Bohdan Poręba, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów sprzed 1989 r. oraz przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego (KKIDN) Obozu Wielkiej Polski (OWP).Udział wzięli m. in.: Pan prof. dr hab. inż. Włodzimierz Bojarski, Pan Jakub Nowakowski, ps. „Tomek”, (uczestnik Powstania Warszawskiego , b. żołnierz okrytego chwałą harcerskiego batalionu „Zośka”), Kol. Dawid Berezicki (Prezes ZG OWP), Kol. Maciej Wydrych (Sekretarz Generalny ZG OWP) oraz Kol. Zbigniew Bilski (Prezes Oddziału Warszawskiego OWP). Nie zabrakło również wyrazów poparcia dla tej inicjatywy ze strony osób, które nie mogły przybyć na konferencję. Należy tu wymienić znaną powszechnie wybitną polską pisarkę i wielką patriotkę Panią Barbarę Wachowicz oraz Pana Jerzego Ziomka, nieugiętego prezesa stowarzyszenia „Polskie Gniazdo” we Wrocławiu.

Po wyczerpującej dyskusji, na wyżej wspomniany temat, doszło do powołania Fundacji ZAWISZA, która w przyszłości będzie wspierać polskie projekty filmowe o szczególnych walorach patriotycznych i edukacyjnych. Autorami tej inicjatywy są: Kol. Jędrzej Dmowski i Kol. Bohdan Poręba.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Izraelska ekonomia jest w stanie rozkwitu. Izraelscy biznesmeni inwestują wszędzie na świecie. Izrael może poszczycić się niespotykanym sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. (...) Dla naszego małego kraju jak nasz to jest naprawdę zadziwiające. Widzę, że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę [pokazuje], że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, [mamy] własności prawie wszędzie.
Shimon Perez Konferencja ekonomiczna w Tel Awiwie. Cytat ukazał się m.in. w "Maariv" oraz "Yediot Aharonot"