foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 22.10.2014r. podczas spotkania autorskiego z Piotrem Zychowiczem na KUL-u w Lublinie przedstawiciel miejscowych struktur OWP oraz redaktor "Kroniki Narodowej" Daniel Sycha wystąpił z dość istotnym pytaniem.

 

Tekst rozmowy w Zychowiczem:

 

"Nazywam się Daniel Sycha, reprezentuję stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski. Mam takie pytanie, poprzednim razem napisał pan książkę "Pakt Ribbentrop-Beck", czytałem ją, bardzo ciekawa, ale z innego powodu. Zawarł pan tam wytyczne Józefa Piłsudskiego, jakie ten pozostawił Beckowi, dla kierunku prowadzenia polityki zagranicznej. Załóżmy teraz, w kontekście dzisiejszych wydarzeń, abstrahując zupełnie od historii i tego, co działo się 70 lat temu. Przyjmijmy że dziś Rosja atakuję Ukrainę, ta obrywa po głowie i teraz z terytorium Białorusi Rosja ma świetne pozycje wyjściowe do ataku na Polskę. Za 70 lat znowu ktoś napisze książkę, nie wiem czy ona będzie mieć tytuł Pakt Sikorski-Ławrow, czy Opcja Rosyjska, ale biorąc pod uwagę błędy Becka, jak ocenia pan dzisiejszą politykę zagraniczną Radosława Sikorskiego? Dziękuję.

 

- (chwila ciszy) Uff, no zadał mi pan klina. ... Musze państwu powiedzieć że ja stronię od bieżących sporów politycznych, szczególnie na tle konfliktów PO-PIS. ... To co nas zgubiło i w 1939 roku i w 1945 roku to wiara w sojuszników. Wielu Polaków jest mocno wpatrzonych w Stany Zjednoczone. ... Jeżeli mamy stanąć do konfrontacji z Rosją to musimy polegać wyłącznie na sobie, lub ewentualnie na najbliższych sąsiadach.

 

W naszym odbiorze Piotr Zychowicz jednoznacznie stwierdza, że na wojnę z Rosją możemy więc iść tylko na własną odpowiedzialność, nikt nam nie pomoże. Więc wypowiedź dr Zychowicza nie powinna pozostawiać złudzeń, że na paktowanie z Putinem jesteśmy po prostu skazani.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są bardzo samolubni. Nie obchodzi ich ilu Estończyków, Łotyszy, Polaków, Jugosłowian czy Greków zostało zamordowanych lub wysiedlonych, liczą się tylko Żydzi których należy szczególnie traktować. Dajcie im fizyczną, finansową lub polityczną siłę a natychmiast zapominają jak ich traktowano i postępują w podobny sposób wobec innych.
Harry Truman prezydent USA