foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Na Śląsku nasilają się protesty uliczne oraz strajki przeciwko likwidacji kopalń przez tzw. rząd podległy dyrektywom Unii Europejskiej. Pomimo niedokończonych rozmów ze związkowcami, w nocy z 15 na 16 stycznia koalicja PO-PSL przegłosowała w Sejmie nowelizację ustawy węglowej dotyczącą Kompanii Węglowej (czytaj: przegłosowano ustawę o likwidacji kopalń).

 

W odpowiedzi Związek „Solidarność” ogłosił ogólnopolskie pogotowie  strajkowe  do którego z całą pewnością przyłączą się pozostałe centrale  związkowe - OPZZ  oraz FZZ. Sytuacja na Ślasku z każdym dniem staje się coraz bardziej napięta i  lada moment może wymknąć się spod kontroli liderów central związkowych.  Protestują już kopalnie wszystkich spółek górniczych na Śląsku. Protest  podziemny prowadzi ponad 2300 górników  oraz kilka tysięcy pracowników kopalń na  powierzchni. Rząd w sposób  nieunikniony dąży do konfrontacji ze zdesperowanymi  pracownikami,  broniącymi swych miejsc pracy.  Wyrażamy naszą wielką solidarność ze śląskimi górnikami, ich rodzinami, wspierającymi ich związkowcami  i  samorządowcami. Ich walka jest walką o POLSKĘ, o jej przyszłość i  przetrwanie!

 

Obóz Wielkiej Polski

 

Oddział Gliwice

 

Tomasz Jazłowski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Naród żydowski nigdy nie był wiele wart, jak mu to zresztą po tysiąc razy zarzucali jego wodzowie, sędziowie i prorocy. Mało posiada szlachetnych przymiotów, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów. Cóż można bowiem o takim narodzie, który w swej wielowiekowej wędrówce znaczy tylko ślady zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do żydów zaufania i że uważamy za obowiązek strzec naszej kultury od skażenia jej przez nich.
Johann Wolfgang von Goethe największy poeta niemiecki