foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Kolejna pomoc przybyła do naszej organizacji dzięki Stowarzyszeniu Obóz Wielkiej Polski, które zorganizowało zbiórkę publiczną i przekazało zebrane datki na zakup rzeczy niezbędnych dla Polaków mieszkających w Donbasie.

 

Za przekazane datki, zarząd Towarzystwa Kultury Polskiej „Polonia”, w jednym z nielicznych pracujących sklepów zakupił żywność, m in. makaron, konserwy, pasztety, herbatę, środki czystości. Paczki zostały przekazane członkom Towarzystwa w sobotę (14 marca). Tym osobom, które z różnych przyczyn nie mogły dojechać do siedziby Towarzystwa, paczki będą zawiezione do domu. Część środków, została przekazana dla Polaków w Dokuczajewsku.

 

Serdecznie dziękujemy za pamięć o swoich rodakach i pomoc w ciężkie chwili! Dzięki wam nie czujemy się samotni!

Komentarze obsługiwane przez CComment

Naród żydowski nigdy nie był wiele wart, jak mu to zresztą po tysiąc razy zarzucali jego wodzowie, sędziowie i prorocy. Mało posiada szlachetnych przymiotów, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów. Cóż można bowiem o takim narodzie, który w swej wielowiekowej wędrówce znaczy tylko ślady zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do żydów zaufania i że uważamy za obowiązek strzec naszej kultury od skażenia jej przez nich.
Johann Wolfgang von Goethe największy poeta niemiecki