foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 11 kwietnia 2015 roku w Krakowie odbyła się kolejna coroczna edycja Marszu Katyńskiego. Po krótkim przemówieniu przedstawiciela Narodowej Skawiny i złożeniu zniczy oraz wiązanek pod krzyżem zebrani sformowali kolumnę i wszyscy przemaszerowaliśmy w stronę rynku.

 

Łącznie w Marszu bierze udziało koło 100 osób w tym: Małopolscy Patrioci, MW Okręg Małopolski, Narodowa Skawina, Patriotyczny Mielec, niezrzeszeni patrioci i naturalnie Dzielnica Małopolska Obozu Wielkiej Polski. W czasie marszu skandujemy patriotyczne hasła jak i z okazji zbliżających się wyborów prezydenckich. W połowie trasy na rynku pod studnią Badylaka przedstawiciel Małopolskich Patriotów odczytuje przemówienie po czym marsz rusza dalej. W międzyczasie wspieramy kolegę, który "za krzesło" zostałniesłusznie zatrzymany skandując "Jesteśmy z tobą, Marecki ! Jesteśmy z Tobą ! ". Marsz kończy się na placu Matejki, gdzie po krótkim przemówieniu i odśpiewaniu hymnu manifestacja rozwiązuje się.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Pomimo to poszedłem do trzeciej Dumy. Było to po pierwsze, kwestia honoru: nie mogłem się cofać po wymierzonym w Polskę ciosie, będącym odpowiedzią na politykę, której byłem głównym przedstawicielem. Po wtóre, stanowisko posła stolicy i prezesa Koła Polskiego dawało mi oficjalny tytuł do przemawiania i działania w imieniu Polski, co mi właśnie w owym momencie było potrzebne.
Roman Dmowski