foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 11 kwietnia 2015 roku w Krakowie odbyła się kolejna coroczna edycja Marszu Katyńskiego. Po krótkim przemówieniu przedstawiciela Narodowej Skawiny i złożeniu zniczy oraz wiązanek pod krzyżem zebrani sformowali kolumnę i wszyscy przemaszerowaliśmy w stronę rynku.

 

Łącznie w Marszu bierze udziało koło 100 osób w tym: Małopolscy Patrioci, MW Okręg Małopolski, Narodowa Skawina, Patriotyczny Mielec, niezrzeszeni patrioci i naturalnie Dzielnica Małopolska Obozu Wielkiej Polski. W czasie marszu skandujemy patriotyczne hasła jak i z okazji zbliżających się wyborów prezydenckich. W połowie trasy na rynku pod studnią Badylaka przedstawiciel Małopolskich Patriotów odczytuje przemówienie po czym marsz rusza dalej. W międzyczasie wspieramy kolegę, który "za krzesło" zostałniesłusznie zatrzymany skandując "Jesteśmy z tobą, Marecki ! Jesteśmy z Tobą ! ". Marsz kończy się na placu Matejki, gdzie po krótkim przemówieniu i odśpiewaniu hymnu manifestacja rozwiązuje się.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Całe życie byłem przeciwnikiem odpowiedzialności zbiorowej, działania w ten sposób, że nigdy dobrze nie wiadomo, kto jest winien złu. Uważałem, że za każdą pracę jej kierownik musi odpowiadać i że do władzy kierowniczej ma prawo tylko ten, kto gotów jest ponosić odpowiedzialność za wszystkie następstwa.
Roman Dmowski